Erkeklerde Baldır Eritme Hareketleri
15 Mayıs 2024

Erkeklerde Baldır Eritme Hareketleri

Erkeklerde Baldır Eritme, İnsan vücudu, beslenmeye dikkat edilmezse normalin dışında genişlemeye müsaittir. Günümüzde insanlar fit görünmek için yoğun bir şekilde çaba harcamaktadırlar. Özellikle bayanlar vücudunun daha güzel görünmesi, seçilen kıyafetleri giyebilmek için spor, masaj, ameliyat gibi seçenekleri kullanmaktadır. Son zamanlarda bayanlar kadar erkeklerde fit görünmek için uğraş vermektedirler. Vücudun en çok şekil değiştiren bölgesi göbek ve baldırlardır.

Erkeklerde baldır eritme nasıl olur?

Çok zaman isteyen bir durumdur. Yağların kaybolması ve yerinde kasların gelişmesiyle olur. Baldırları inceltmek ya da baldırda biriken yağları eritmenin yolları, beslenmeye dikkat, egzersizler, yürüyüş, bisiklete binme şeklindedir.

Yağ yakmak için, diyet ayarlamaları yaparken günlük hayata egzersiz faktör gerekir. Egzersiz yapmadan baldırları daha iyi tanımak gereklidir. Kas bölgesini iyi tespit edilmelidir. Gastroknemius ve soleus isimli kaslar baldır alanındaki ana kaslardır. Yapılacak faaliyetlerin başında dengesiz yemek yemeyi durdurmaktır. Aşırı yeme vücutta aşırı kiloya neden olur. Eğer daha az yemek yiyorsanız böylece porsiyon boyutları azaltın. Çok yememek için lokmalar yavaş yavaş çiğnenmelidir. Bunun yerine boş kalorili besinlerin sağlıklı gıdalar yiyin. Tavuk göğsü, yağsız sığır eti, hindi eti, balık, az yağlı süt ürünleri, meyve, sebze, fasulye ve kepekli tahıllar, kalori, sodyum ve şeker düşük gıdalar tercih edilmelidir.

Baldırları eritecek kardiyovasküler egzersiz yapmalıdır. İp atlama, merdiven tırmanma, bisiklet ve tepe çalışan örnekleridir. Bu formların birini seçin ya da bir egzersiz bunları karıştırın. Eğer kilo vermek istiyorsanız haftada üç gün egzersiz yapılmalıdır.

Baldırda inceltme yapmak için ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak durun. Bunlar öncelikle sağ diz altında iki parçalı kas senin gastroc, çalışır. Mümkün olduğunca topuklar kaldırın ve saniye tutun. Yavaşça topuklar indirin ve 20-25 kez tekrarlayın. Bir varyasyonu için tek ayak üzerinde bu gerçekleştirin. Denge gerekirse bir duvar veya sandalyenin önünde durun.

Baldır kaslarında ve peronealler dış kısmını çalıştırmak için ayak parmaklarını dışarıya çevirin. Kalça genişliği ayrı gerisin ve bir açıyla dışarı ayak parmakları ile durun. Başlangıç pozisyonuna dönün yavaş, mümkün olduğunca yüksek ayak parmakları üzerine kalk, ikinci için basılı tutun. 20-25 tekrar için tekrarlayın.

Ayak parmakları içe dönük, bir dizi yükselterek yürüyün. Bunlar baldırların iç kısmını çalıştırır. Kalça genişliğinde ayak yerleştirin; dışarı doğru bir açıyla topuklar taşıyın. Başlangıç pozisyonuna yavaşça dönün. Bu hareketi 20-25 kez tekrar edin. Baldır egzersizleri dört ya da beş set yapın. Haftada üç gün egzersiz yapın.

Erkeklerde Baldır Eritme Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Üst Baldır İnceltme

Üst Baldır İnceltme

Bacak Baldır Kası Geliştirme

Bacak Baldır Kası Geliştirme

Editörün Seçtiği

Baldır Neresi?

Baldır Neresi?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Baldır Kemiği Türleri ve Özellikleri

Baldır Kemiği Türleri ve Özellikleri

Baldır Türleri ve Özellikleri

Baldır Türleri ve Özellikleri

Alt Baldır Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Alt Baldır Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Baldır İnceltme

Baldır İnceltme

Baldır Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Baldır Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?